22 615 52 40 biuro@akcja-empatia.pl

Do koalicji może zapisać się każdy, kto ma na to ochotę i uważa ideę akcji za słuszną. Zapisanie się jest całkowicie darmowe i nie wiąże się z żadnymi obowiązkami!

dołącz do Koalicji

Koalicjanci:

A może to Ty?

Chcesz coś zrobić, by szerzyć empatyczną współpracę? A może chcesz się podzielić swoimi doświadczeniami z innymi? Poznać podobnych sobie animatorów? Zapraszamy, dołącz do nas!. Możesz spotkać fajnych, zaangażowanych ludzi, którym rozwój osobisty i rozwój ich środowisk leży na sercu. Twoja osoba i dokonania mogą zostać opisane na tej stronie. By to się zadziało potrzebujemy opisu (250 znaków bez spacji) i zdjęcia w formacie jpg, png w rozmiarze…..

Andrzej J. Blikle

Profesor matematyki, znany w całej Polsce doradca biznesowy, wykładowca, konsultant. Nieustannie wynajduje nowatorskie podejścia biznesowe, angażuje się w ruchy społeczne, tworzy nowe i rozwija już istniejące organizacje pozarządowe. Dla wielu wybitny autorytet, w najbliższym czasie wydaje już trzecią edycję książki „Doktryna jakości”.

Radosław Bartosik

Współwłaściciel firmy Mentax SA, która jak sam podkreśla, jest na wiecznej drodze ku turkusowi. Człowiek z mocnym ego, które pozwala mu dbać o siebie co bezpośrednio wpływa również na dbanie o innych. Doradca biznesowy wspierający menadżerów wyższego szczebla. Słynie z zadawania niestandardowych pytań uruchamiających proces zmiany. Uważa, że każda organizacja może być jednocześnie innowacyjną, dającą wysokojakościowe produkty z poszanowaniem dla pracujących tam ludzi, z możliwością rozwoju osobistego, zawodowego, samorealizacji

Bożena Andrychowicz

Psycholożka, trenerka, terapeutka. Członkini kilku organizacji psychologicznych i trenerskich. Stworzyła system wsparcia psychologicznego młodzieży w Tarnobrzegu, brała udział w wielu dużych projektach edukacyjno-rozwojowych. Specjalizuje się we wsparciu psychologicznym i prowadzeniu warsztatów metodami aktywnymi.

Katarzyna Artemiuk

Trenerka wielokulturowa, specjalizuje się w szkoleniach międzykulturowych i treningach relokacyjnych. Angażuje się w programy edukacyjne i szkoleniowe dla nauczycieli w Polsce i za granicą. Pracowała w Afryce i Azji (Erytrea, Sudan, Wietnam).

Agata Stafiej- Bartosik

Członkini i szefowa polskiego biura ASHOKI . Opracowuje metody promocji osób i organizacji uruchamiających innowacje społeczne, angażuje się w różne formy wsparcia przedsiębiorców społecznych. Prowadzi złożone, nowatorskie projekty inicjujące różne formy rozwoju społecznego. Pracowała przy dużych projektach z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu.

Joanna Brodzik

Znana aktorka, prezeska Fundacji Joanny Brodzik „Opiekun Serca”. Od ponad 20 lat przyjaźni się i pracuje z niepełnosprawnymi. Prowadzi empatyczne spotkania niepełnosprawny – pełnosprawny, które budują w ludziach poczucie wartości i dają szansę na istotną zmianę świadomości. Jej misją jest zmienianie postaw społecznych wobec „innego”

Jarek Chołodecki

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Smolna. To właśnie na Smolnej w Warszawie prowadzi historyczny hotel i restaurację, w której praży kawę sprowadzaną z Gwatemali czy Nikaragui. Prowadzi pasiekę na dachu kamienicy i ogród na podwórzu. Współtworzy Kwartał muzyczny – muzyczną dzielnicę Warszawy. Od 2009 roku organizuje warszawski Festiwal Chopinowski i Koncerty Urodzinowe. Ukończył ekonomię i stosunki międzynarodowe, prowadził radio, pracował dla korporacji i organizacji międzynarodowych, m.in. USAID, UNDP, World Bank.

Jolanta Czernicka – Siwecka

Prezeska Fundacji ISKIERKA. Trenerka, animatorka projektów społecznych. Jej misją jest pomoc dzieciom z chorobą nowotworową i ich rodzinom poprzez tworzenie przestrzeni do współpracy rożnych środowisk w realizacji szalonych i twórczych inicjatyw. Angażuje w ten proces lekarzy, pielęgniarki, artystów, urzędników, ludzi biznesu i dziennikarzy w taki sposób, że oprócz odkrywania nowych możliwości – odczuwają prawdziwą radość i satysfakcję ze współdziałania.

Przemek Dziewitek

Trener Grupy TROP. Pracował przy miejskich projektach partycypacyjnych, prowadził procesy konsultacji społecznych. Obecnie zajmuje się również partycypacją w biznesie. Specjalizuje się we wspieraniu głębokich przemian osobistych i organizacyjnych.

Zofia Dzik

Prezeska Fundacji HUMANITES. Doświadczona menadżerka. Po latach pracy w wielkim biznesie założyła fundację, której celem jest rozwój liderów oświaty. Robi to poprzez kursy, wydarzenia i utrzymywanie długofalowych relacji dających wsparcie innowacyjnym liderom w całej Polsce.

Agnieszka Emerling

Konsultantka ze specjalizacją transformacji biznesowej i zarządzania zmianą w organizacji. Od ponad 10 lat prowadzi projekty na rzecz klientów w zakresie tworzenia i wdrażania strategii biznesowych oraz reorganizacji struktur, procesów i wdrażania systemów. Obecnie wspiera firmę PwC w procesach transformacji cyfrowej i innych procesów biznesowych. Pasjonuje się rozwojem ludzi i organizacji, końmi i jogą. Z wykształcenia pedagog specjalny, trener biznesu i coach w metodzie TROP. W trakcie specjalistycznego szkolenia na Terapeutę Gestalt.

Andrzej Gab

Ekspert, specjalista w obszarach sieci komputerowych i cyberbezpieczeństwa. Zajmuje się z jednocześnie technologiami i nowatorskimi metodami zarządzania. Propaguje w środowiskach informatyków współpracę opartą na empatii.

Paulina Gasińska

Pełnomocniczka Zarządu M-BANKU. Realizuje jeden ze strategicznych celów firmy – rozwijanie empatii wobec klientów, oparty na kulturze empatii wewnątrz organizacji. Dzięki niej duża korporacja „nasiąka” rozwiązaniami, w których empatyczne relacje są bazą rzeczywistej efektywności. Zaangażowana w budowanie dialogu polsko-żydowskiego.

Katarzyna Gorzędowska

Trenerka TROP. Prowadziła szkolenia w oświacie, projekty aktywizacji młodzieży oraz w cyklach dla organizacji pozarządowych. Trenowała wykładowców Uniwersytetu Warszawskiego rozwijając ich kompetencje w zakresie pracy metodami aktywnymi. Od lat specjalizuje się programach rozwijających komunikację, empatię i kompetencje liderskie w biznesie.

Joanna Heidtman

Psycholożka, socjolożka, doradczyni i trenerka biznesu. Współprowadzi znaną firmę doradczo-szkoleniową HEDTMAN&PIASECKI Business Doctors, jest autorką wielu publikacji. Wspiera nowe metody zarządzania organizacjami i biznesem.

Jac Jakubowski

Pomysłodawca i koordynator FESTIWALU. Trener, coach, mentor. Prezes Fundacji TROP, współautor Metody TROP, szef Rady Trenerów PTT, superwizor Izby Coachingu i Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych, członek ASHOKI. Założył pierwszą w Polsce Szkołę Trenerów w ramach PTP, realizował ogólnopolskie programy aktywizacji młodzieży, rozwijał projekty dla rolników i środowisk lokalnych. Od wielu lat prowadzi programy wsparcia firm rodzinnych, pracuje dla dużych korporacji i innowacyjnych małych firm.

Agnieszka Kasprzyk-Mączyńska

Nagrodzona Gdańską Nagrodą Równości za działania na rzecz praw człowieka. Pracowała w działach HR, od lat coach biznesu, psycholog organizacji i zarządzania na Uniwersytecie SWPS. Inicjuje i prowadzi duże projekty dla oświaty, angażuje się w „non-profit-owe” działania na rzecz jakości szkoleń.

Marianna Kłosińska

Założycielka i prezeska Fundacji BULLERBYN. Zaangażowana w rozwijanie ruchu szkół demokratycznych i inne prace na rzecz zmiany paradygmatu edukacyjnego w oświacie. Upowszechnia relacje oparte na szacunku i zaufaniu pomiędzy dorosłymi a dziećmi. Prowadzi projekty rozwojowe

Jarek Kuba

Prezes Stowarzyszenia „Krzemienny Krąg”. Pracował w projektach aktywizacji młodzieży, szkolił członków organizacji pozarządowych. Autorytet w dziedzinie przedsiębiorczości społecznej, stworzył koncepcję Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, w tym tzw. Parku Jurajskiego. Zaangażowany w rozwijanie lokalnych struktur samorządu terytorialnego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Małgorzata Lipmann

Aktorka, wykłada w Warszawskiej Akademii Teatralnej i Warszawskiej Szkole Filmowej na Wydziale Aktorskim. Prowadzi warsztaty aktorskie Method Acting. We współpracy z Grupą TROP prowadzi warsztaty wykorzystujące metody aktorskie w zakresie prezentacji i wystąpień publicznych. Wspiera w rozwijaniu kompetencji autoprezentacji, świadomości ciała, oddechu, głosu i emocji. Jest członkinią Zarządu Fundacji Opiekun Serca Joanny Brodzik.

Anna Łaniecka

Trenerka TROP. Wcześniej pracowała jako trener wewnętrzny w dużych firmach. Aktualnie prowadzi duże projekty rozwoju kultury organizacyjnej, rozwijania kompetencji liderskich, obsługi klienta itp. Zaangażowana w tworzenie ruchu na rzecz współpracy opartej na empatii.

Paweł Łukasiak

Członek ASHOKI. Prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Koordynuje program DZIAŁAJ LOKALNIE, w którym wyszkolił setki animatorów na rzecz dobra wspólnego. W oparciu o Polsko-Amerykańską Fundację Wolności wsparł ponad 10 tysięcy autorskich projektów lokalnych organizacji pozarządowych. Stworzył koalicję p.n. PREZESI-WOLONTARIUSZE, realizuje program DOBROCZYŃ CAŁY ROK i wiele innych. Nieustannie poszukuje skutecznych metod aktywizowania sieci społecznych, wsparcia zaangażowanych liderów lokalnych.

Tomasz Malicki

Były prezes spółki giełdowej Gino Rossi. Coach, trener, biznesmen, który ma doświadczenie w budowaniu kultury organizacyjnej opartej o wartości i empatię. Łączy głęboką pracę nad sobą z doskonaleniem kompetencji liderskich. Stawia na dialog, komunikację i zaangażowanie.

Stanisław Mocek

Rektor i profesor Collegium Civitas. Socjolog, politolog i medioznawca. Autor wielu książek. Jest ekspertem w zakresie transformacji ustrojowych, problemów społecznych w skali mikro i makro, partycypacji publicznej i społeczeństwa obywatelskiego.

Artur Mojecki

Menedżer z obszaru firm finansowych. W dużym banku stworzył departament oparty na wewnętrznej AKADEMII ROZWOJU ZAWODOWEGO, w którym od zera zbudował kulturę organizacyjną opartą na współpracy, partycypacji i zaangażowaniu. Obecnie konsultant i doradca biznesowy.

Artur Nowak Gocławski

Założyciel i Członek Zarządu ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych. Firma sama w sobie jest eksperymentem społeczno-biznesowym opartym na statusie spółdzielni. Partnerskie relacje są jej istotą. Firma w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu powołała Fundację Nienieodpowiedzialni.pl, której celem jest promocja etyki i odpowiedzialnej sprzedaży w biznesie (zwłaszcza w sektorze finansowym).

Piotr Piasecki

Prezes Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. Trener biznesu, konsultant, ekspert zarządzania i przywództwa. Współprowadzi znaną firmę doradczo-szkoleniową HEDTMAN&PIASECKI Business Doctors. Popularyzator idei „lifelong learning”, pracuje nad rozwojem sektora usług rozwojowych w Polsce.

Przemysław Pohrybieniuk

Prezes Fundacji Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową. Od lat sprawy dzieci są mu bliskie. Jako dyrektor ds. relacji zewnętrznych i zrównoważonego rozwoju w Danone Polska był autorem i realizatorem ogólnopolskiego projektu „Podziel się posiłkiem”, który znacznie przyczynił się do zwalczenia problemu głodnych dzieci w Polsce.

Sonia Ruszkowska

Doktorka filozofii, trenerka (absolwentka Szkoły Trenerów Młodzieżowych Grupy TROP i Szkoły Trenerów Dramy Drama Way), główna specjalistka ds. edukacji w Muzeum Polin – współtwórczyni muzealnej oferty edukacyjnej dla szkół, osoba wspierająca zespół edukatorski i prowadząca warsztaty. Specjalizuje się w edukacji o różnorodności, prowadzonej metodami dramy, włączającej do edukacji pracę z ciałem.

Paulina Rutkowska

Dyrektor HR w M-BANK. Wprowadza współpracę opartą na empatii w kulturę organizacyjną firmy, nadzoruje długofalowe procesy rozwojowe menedżerów, szefuje kilkudziesięciu HR-partnerom. Zaangażowana w działania grupy rodziców szukających w oświacie szkół nastawionych na rzeczywisty rozwój dzieci.

Bohdan Skrzypczak

Animator, działacz, historyk i pedagog społeczny. Prezes Stowarzyszenia Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL, założonej z przekonania, że zmianę i rozwój społeczny trzeba rozpocząć od konkretnej społeczności. Związany z Uniwersytetem Warszawskim, w którym bada zjawisko kapitału solidarnościowego.

Krystyna Starczewska

Polonistka, filozofka, etyczka i pedagożka. Wybitny autorytet w obszarze edukacji. Założyła i przez wiele lat była dyrektorką słynnej BEDNARSKIEJ – pierwszej szkoły niepublicznej w Polsce. Aktualnie prezeska Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej. W działalności szkół, które prowadziła ważnym elementem jest praca z uchodźcami i młodzieżą z różnych kultur.

Artur Sygnatowicz

Wysokiej klasy konsultant wprowadzający innowacyjne rozwiązania w obszarze projektów IT. Specjalizuje się w problematyce bezpieczeństwa, pomaga budować strategie. Kompetencje te łączy z podejściem trenerskim i coachingowym pomagając pracownikom poradzić sobie z procesem zmian i rozwoju. Członek Komitetu Organizacyjnego FESTIWALU.

Dorota Szczepan-Jakubowska

Prezeska Centrum TROP. Psycholożka biznesu, trenerka, coach, superwizorka. Razem ze swoim mężem Jackiem Jakubowskim rozwija autorską Metodę TROP, w oparciu o którą założyli pierwszą w Polsce Szkołę Trenerów Biznesu. Prowadzi także Szkołę Coachów i Liderów Zmiany. Jest autorką projektów rozwoju kultury organizacyjnej w wielu firmach, wspiera coachingowo i mentoringowo rozwój prezesów dużych firm, wprowadza innowacje w obszarze cyklów rozwoju kompetencji menedżerskich.

Agnieszka Szelągowska

Członkini zarządu Fundacji Szkoła Liderów. Trenerka. Specjalistka tutoringu.

Mariusz Truszkowski

Właściciel firmy turkusowej, wprowadza zarządzanie partycypacyjne oparte na zaangażowaniu. Założył przy swojej firmie autorską szkołę demokratyczną p.n. Turkusowa Wieża oraz przedszkole i żłobek p.n Zielona Wieża. Poszukuje inspiracji na szkołę doskonałą w wielu miejscach na świecie.

Justyna Zacharuk

Trenerka TROP. Prowadzi treningi interpersonalne, wspiera superwizyjnie duże grupy trenerów i coachów. Samodzielnie opracowuje i prowadzi duże projekty szkoleniowe, wspierające rozwój kultury organizacyjnej. Jest pasjonatką podróży.

Marzena Zowczak

Pracowała w dużych fundacjach, organizowała z pozoru niemożliwe do przeprowadzenia przedsięwzięcia (jak wejście grupy kobiet na Kilimandżaro). Prowadzi duże projekty biznesowe, rozwija swoje kompetencje trenerskie i coachingowe. Jest członkiem Komitetu Organizacyjnego Festiwalu.

Maciej Żywno

Animator społeczny i urzędnik samorządowy, w latach 2007–2014 wojewoda podlaski, później wicemarszałek województwa podlaskiego V kadencji. Trener, doradca, spec od zarządzania w sytuacjach kryzysowych.