22 615 52 40 biuro@akcja-empatia.pl

Drodzy przyjaciele, znajomi i inni EMPATYCY

AKCJA EMPATIA wchodzi w nowy etap. Z jednej strony trzeba odpowiedzieć na rosnącą ilość przerażających zjawisk. Po-pandemiczna destrukcja w gospodarce, samotność młodzieży podsycana fatalnymi zmianami w oświacie, koszmar na granicy, destrukcyjna niepewność u wielu osób. Z drugiej strony tysiące osób, które twórczo zmieniają świat. W ASHOCE nazywa się ich ChangeMaker’ami, czyli osobami, które konsekwentnie i wytrwale prowadzą działania uruchamiające rozwój. 

Misją AKCJI EMPATIA jest rozwijanie systemu wsparcia – sieci stwarzającej możliwość uczenia się od siebie nawzajem, budowania sojuszy (także tych nieoczywistych), tworzenia innowacyjnych projektów.

Ważnym elementem tej misji jest pogłębianie kompetencji w dwóch kluczowych obszarach – uczenia się przez doświadczanie i rozwijania dojrzałości empatycznej. Tym właśnie będziemy się zajmować na INSPIRATORIACH przygotowujących

V FESTIWAL EMPATIA W DZIAŁANIU.

Na poprzednim ogłosiliśmy MANIFEST EMPATYCZNY (jeżeli jeszcze nie ma tam Twojego podpisu to zrób to jak najprędzej  (https://akcja-empatia.pl/manifest-empatyczny/#podpisz

Całe to przedsięwzięcie się rozrasta. Dalej ja i wiele innych osób będzie je rozwijać w ramach wolontariatu. Jeżeli jednak chcemy odpowiedzieć na otwierające się możliwości, wykreować ruch mogący przynieść głębokie zmiany w jakiejś części życia społecznego, musimy zebrać trochę pieniędzy. Zatrudnimy za nie przede wszystkim osoby wspomagające prace organizacyjne. Jak zbierzemy więcej, zaczniemy wydawać NEWSLETTER i na różne sposoby budować wymianę informacji.

Uruchomiłem profil na platformie PATRONITE, na której różni twórcy zbierają środki na swoje przedsięwzięcia. Można tam stać się PATRONEM deklarującym niewielką (albo wielką) wpłatę miesięczną.  Np. w oparciu o taką zbiórkę działa RADIO NOWY ŚWIAT, dzięki któremu wspaniali dziennikarze z dawnej TRÓJKI mogą prowadzić świetne audycje.

Każdą osobę czytającą ten tekst proszę o zaangażowanie się w AKCJĘ EMAPTIA i wejście w rolę PATRONA. W zależności od poziomu wpłat PATRONI będą mogli uzyskiwać różne profity (wejdź na https://patronite.pl/festiwalempatia – opisane są tam zasady, możliwe profity).

W AKCJI EMPATIA będą dalej mogli brać udział wszyscy, ale PATRONÓW otaczać będziemy szczególną opieką. Będą w pierwszym rzędzie zapraszani na INSPIRATORIA, na wydarzenia FESTIWALOWE,  będą dostawać interesujące ich informacje, a przy wyższych wpłatach mogą liczyć na specjalnie dla nich przygotowane warsztaty, a nawet konsultacje ich autorskich projektów.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, refleksje, pomysły napisz do mnie. Proszę też was o udostępnianie, wysyłanie i pokazywanie tego tekstu osobom, które podzielają przedstawione tu wartości.

Pozdrawiam

Jac Jakubowski

jac.jakubowski@gmail.com